IS Finance

sterta banknotow

IS Finance – co to takiego? Czy tego potrzebuje? Co z tego będę miał?

 Jest wiele pytań i wątpliwości, które zadajemy sobie podczas decyzji i wyboru firmy czy opiekuna do współpracy. Wiele z tych pytań jest jeszcze bardziej istotnych jeżeli chodzi o pieniądze… nie małe pieniądze, a często oszczędności całego życia…

 Zacznijmy od początku…Czy idąc do banku najważniejszym jest kto jest bankierem, czy co może zaoferować? Czy wybierając bank myślimy kryterium oferty, opłat czy może liczy się bardziej bezpieczeństwo kapitału? Czy szukamy banku po to, aby inwestować i pomnażać kapitał, czy traktujemy jako miejsce przetrzymywania swoich oszczędności?

Współpracuje z klientami od kilkunastu lat, pracowałem w wielu miejscach na różnych stanowiskach, a dzisiaj mam przyjemność prowadzić, zarządzać i rozwijać Invest Secure Family Office. Czytając powyższe pytania widzę moich klientów i odpowiedzi, które udzielają na te pytania i za każdym razem pada to samo stwierdzenie- najważniejsze jest „bezpieczeństwo kapitału”. Lecz jeśli przejdziemy do kolejnych pytań, każdy z nich posiada inne doświadczenia, ma inne oczekiwania i chce usługę inaczej „uszytą” dla niego.

Na co dzień mam do czynienia z osobami, które inwestują swoje oszczędności i chcą je efektywnie pomnażać, więc nie interesuje ich niskooprocentowana lokata w banku. Chcą podejmować ryzyko, chcą osiągać ponadprzeciętne zyski, ale każdy z nich chce współpracować z partnerami, a nie sprzedawcami rozwiązań. Każdy chce być traktowany fair, chce wiedzieć o wszystkich ryzykach, chce podejmować decyzje samemu według własnego kodeksu wartości.

kłodka leżąca na pieniądzach

Czy to jest zawsze możliwe?

 Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że nie. Bardzo często trafiają do mnie osoby, które zostały wprowadzone w błąd. Nie miały wystarczająco dużo czasu, aby przeanalizować wszystkie dane i podejmowały decyzje w pośpiechu – i właśnie dlatego  powstała usługa IS Finanse.

 IS Finance to Twój dyrektor finansowy od Twoich inwestowanych środków.

 IS Finance polega na stałym monitorowaniu aktywów portfela poprzez zbieranie informacji i analizowanie danych, a przede wszystkim obrazowaniu, jak pracuje Twój kapitał. Jaka jest stopa zwrotu w różnych okresach. Dbamy i przypominamy także, aby sprawdzić, czy wpłynęły odsetki i czy wysokość tych kwot jest prawidłowa.

 

mężczyzna siedzący na sofie

 

Dla kogo jest nasza usługa?

 Jeżeli zdarzyło Ci się nie zaglądać do swoich inwestycji, bądź może nie do końca pamiętasz drogi inwestorze jak nazywa się produkt i na czym jest oparty? Obligacje jakiej firmy posiadasz i gdzie są one zdeponowane? Czy obligacje są zabezpieczone? Kto jest administratorem zabezpieczenia? Jakie masz prawa w momencie, gdy emitent nie reguluje obligacji w terminie? Po jakiej cenie kupowałeś certyfikaty funduszu inwestycyjnego, a jaka jest ostatnia wycena ? Kiedy możesz zrealizować zyski/stratę i kiedy jest możliwość otrzymania zwrotu środków z inwestycji?

 Jeśli na jedno z tych pytań odpowiesz twierdząco to znaczy, że usługa dotycząca inwestycji kapitałowych IS Finance jest właśnie dla Ciebie.

 Masz pytania bądź wątpliwości – napisz/zadzwoń do mnie i napijmy się kawy, to nic nie kosztuje, a wiele może zmienić.

tekst opracował: Kornel Dybul

Napisz komentarz