Optymalne rozwiązania dla wynajmujących nieruchomości

Invest Secure - Family Office > Blog > Optymalne rozwiązania dla wynajmujących nieruchomości

Posiadasz portfel złożony z nieruchomości pod wynajem? Nie jesteś w pełni zadowolony z uzyskiwanych dochodów? A może męczy Cię ciągłe sprawdzanie lokali i prowadzenie administracji? Wielu naszych klientów zmagało się z powyższymi problemami, dlatego wciąż wykorzystujemy sprawdzone rozwiązania, aby im pomóc. Istnieje kilka ważnych aspektów wynajmowania nieruchomości. Jeżeli nie jesteś do końca zadowolony z dochodów, które uzyskujesz oraz czasu poświęcanego na administrowanie nieruchomości, to ten artykuł jest skierowany do Ciebie.

Odpowiednio skonstruowana umowa

Jeżeli wynajmujesz już lokale to zapewne wiesz, że umowa najmu jest kluczowym elementem, który stanowi zabezpieczenie przed nieuczciwymi najemcami oraz wprowadza odpowiednie regulacje dla obu stron. Dlatego powinna uwzględniać zapisy, które pozwalają uniknąć nieporozumień z najemcą. Podczas analizy umów naszych klientów, często okazuje się, że brakuje w nich szczegółowych punktów o kluczowym znaczeniu. To z kolei ogranicza prawa wynajmującego, a nawet utrudnia zerwanie umowy. Dlatego umowa najmu powinna zawierać informacje o terminach uiszczania opłat za czynsz oraz ewentualne konsekwencje w razie uchylania się od nich. Kluczowe są też terminy obowiązującego okresu wypowiedzenia przez każdą ze stron. Oczywiście poza skrajnymi sytuacjami (niszczenie przedmiotu najmu przez najemcę lub usterka uniemożliwiająca korzystanie z lokalu).

podpisywanie umowy

W umowie najmu należy uwzględnić czynsz podstawowy najmu, czyli bazową stawkę czynszu i czynsz dodatkowy (np. opłaty za media, itd.). To tylko jedne z wielu kluczowych punktów, które powinny znaleźć się w każdej umowie najmu. Ważne, aby dokument był skonstruowany zgodnie z obowiązującym prawem, ponieważ często drobne zapiski mogą zmieniać jego egzekwowanie w praktyce. Nie każdy z naszych partnerów biznesowych i inwestorów zna się na przepisach prawa, dlatego załatwiamy wszystkie formalności, począwszy od przygotowania dokumentów, a skończywszy na podpisaniu umowy z najemcą.

Podatki od najmu nieruchomości można obniżyć?

monet długopisy

Podatki to kolejna systematyczna opłata od najmu nieruchomości, która jest zmorą inwestorów. Czy jesteś płatnikiem VAT? A może dopiero zamierzasz wystawiać faktury lub wynajmujesz lokal na umowę? Dla nas nie ma to większego znaczenia. Często zgłaszają się do nas klienci w celu przeprowadzenia audytu podatkowego od wynajmu. Znajdujemy optymalne rozwiązania, które obniżają lub niektórych przypadkach całkowicie niwelują podatek. Wielu wynajmujących nie zdaje sobie sprawy z przepisów podatkowych, które można wykorzystać w celu obniżenia podatków od najmu. Ważnym czynnikiem jest systematyczne monitorowanie rentowności lokalu oraz zastosowanie sprawdzonych rozwiązań, które umożliwiają osiągnięcie wysokiej zyskowności najmu.

Za mało czasu

Kolejnym problemem wynajmujących są uciążliwi najemcy, którzy potrafią wydzwaniać nawet z błahymi problemami, np. przepaloną żarówką. Właściciele nieruchomości często muszą przeprowadzać inspekcje w celu sprawdzenia, czy najemcy nie dokonali zniszczeń.  Poza tym naprawy sprzętu i różnego typu usterek wyposażenia, które leżą po stronie wynajmującego, zabierają mnóstwo cennego czasu. Także sprawdzanie przelewów za czynsz i innych opłat, których powinni dokonać najemcy, bywa uciążliwe. Dlatego pełna administracja nieruchomością to kolejny problem naszych klientów, który rozwiązujemy. To tylko jedne z możliwości, które oferujemy naszym klientom i partnerom biznesowym.

Jeżeli szukasz optymalnych rozwiązań dotyczących wynajmowania swoich nieruchomości to, sprawdź, jak możemy pomóc również Tobie>> (https://investsecure.pl/uslugi/is-rent/)

Napisz komentarz