JoinBertus jako nowa inwestycja Invest Secure

Invest Secure - Family Office > Blog > JoinBertus jako nowa inwestycja Invest Secure

JoinBertus to projekt, w którego realizacji mam przyjemność uczestniczyć.  Zaprosił mnie do niego Bertus Servaas, prezes KS VIVE Handball S.A., który podczas rozmowy przestawił mi interesujące szczegóły. Z racji tego, że od zawsze popieram projekty, w których przedsiębiorcy mogą ze sobą współpracować i pomagać przy tym innym, od razu postanowiłem, że przystąpię do projektu.

Czego dotyczy projekt JoinBertus?

JoinBertus to nowy projekt, którego założeniem jest skupianie ludzi przedsiębiorczych wokół PGE VIVE Kielce. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą wspierać działalność klubu, który jest ikoną polskiej piłki ręcznej. Ponadto założeniem projektu jest pomaganie młodym, uzdolnionym ludziom, którzy przez systematycznie uprawiany sport kształtują swój charakter oraz mają szanse na osiągnięcie sukcesu – również w zawodowym sporcie. Przedsiębiorczy ludzie mogą wymieniać się doświadczeniami, wzajemnie wspierać oraz wspólnie działać na rzecz polskiego sportu.

Dlaczego uważam, że to dobry czas na tego typu inwestycję?

W dobie kryzysu, gdy działalność wielu firm została zamrożona, wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy to dobry czas na inwestowanie czasu i pieniędzy w taki projekt. Uważam, że okres pandemii jest bardzo dobrym okresem do takiego przedsięwzięcia w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Każdy kryzys wywołuje negatywne emocje wśród inwestorów oraz wzbudza niepewność. Jednak uważam, że to właściwy okres na inwestycje średnio- i długoterminowe. Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem utraty kapitału, dlatego należy się do niej odpowiednio przygotować, aby zminimalizować ryzyko. Jednak kieruję się zasadą, że realizacje nowych przedsięwzięć, np. otwieranie firm daje ludziom prace, dzięki czemu mogą ponieść swój standard życia.

Rozwój klubu i pomoc młodym talentom daje szanse na kształtowanie swojego życia młodym osobom. Dlatego uważam, że za każdą inwestycją powinny stać wartości, którymi kierujemy się w Invest Secure.

Moja opinia o zabezpieczaniu majątku

Podczas wywiadu padło pytanie, czy istnieją pewne metody na zabezpieczenie majątku? Jako inwestor z wieloletnim doświadczeniem uważam, że zawsze trzeba mieć przygotowany plan działania na każdą sytuację – nawet kryzysową. Sytuacja każdej firmy jest inna, dlatego należy opracować indywidualny plan ochrony majątku. Trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje oraz zaakceptować ryzyko. Natomiast uważam, że majątek każdego przedsiębiorstwa, a także prywatny należy odpowiednio zabezpieczyć przez opracowanie indywidualnego planu.

 „Kapitał najlepiej trzymać w rodzinie”

Invest Secure Family Office to miejsce, gdzie klienci oraz kontrahenci, którzy przystępują do współpracy, zostają częścią naszego życia rodzinnego i zawodowego. Z tego względu tworzymy z nimi nie tylko relacje biznesowe, lecz także rodzinne. Dlatego Invest Secure to nie firma inwestycyjna tylko zespół oparty na relacjach rodzinnych, którego celem jest świadczenie usług na jak najwyższym poziomie. Przyglądając się z boku działalności naszych klientów, jesteśmy w stanie na chłodno ocenić każdą sytuację oraz udzielić odpowiednich porad. Dzięki temu możliwe jest nakierowanie działań firmy na właściwą drogę, przez co może się rozwijać.

Jeżeli chcesz poznać pełny wywiad związany z projektem  JoinBertus,  to kliknij tutaj>>

Napisz komentarz